FELITI KASTRUJE. Tak se jmenuje kastrační program, který provozuje chovatelka mainských mývalých koček paní Alena Pávková. Ve snaze pomoci tam, kde celá problematika přemnožených koček začíná – u bezcílného množení - přišla s nápadem prvního kastračního programu, který nebude provozovat útulek či město. Oslovila Cat-Manii, která organizuje několik projektů na pomoc s financováním útulků a depozit s prosbou o spolupráci. V červenci 2016 tak započala činnost tohoto úžasného projektu. 42300952 2039059573071089 3970402428532031488 n

FELITI KASTRUJE „NA PLNÉ KOULE“

středa, 29 listopad 2017 12:13
TOULAVÉ KOČKY U NÁS

Po celé ČR, a to nejen ve vesnicích, ale i ve městech, žijí kolonie koček bez domova, které se nekontrolovatelně množí. Drtivá většina z nich nechává okolní lidi lhostejné. Že je situace vážná, o tom hovoří situace v českých útulcích a zkušenost lidí, kteří tyto útulky provozují, lidí, kteří pečují o venkovní a bezprizorní zvířata, krmí kolonie venkovních koček a realizují kastrační programy ve městech. Za dobu, po kterou se pohybuji v charitativní činnosti pro útulky, neustále slyším, jak je situace čím dál horší, jak jsou útulky plné, nepřijímající, a jak kapacitně nemohou vyhovět tak, jak by bylo potřeba. Prioritou by proto mělo být nalezení řešení této situace. Počty toulavých koček se neustále mění, každým rokem se rodí další a další a naopak mnoho z nich umírá a na nemoci, zranění, či končí pod koly aut. K této situaci přispívá ve velké míře neinformovanost lidí, kteří nechají svoje nekastrované kočky t
oulat venku, nebo drobní množitelé, kteří bez rozmyslu chrlí ročně desetitisíce dalších koťatsk2  

Zoofix pomáhá s dvackou

úterý, 05 září 2017 08:43
Terku Peřinovou jsem poznala před třemi lety, kdy jsem se ozvala na akutní výzvu, že se hledá domov pro morčecího kluka POPI nalezeného v popelnici na plast, který jenom náhodou unikl děsivé smrti. Pro morčíka jsem si přijela a potkala se tak se slečnou, která je dobrou duší opuštěných zvířat. Z morčecího kluka se nakonec vyklubala holka, a vzhledem k tomu, že jsme již doma měli morčecího starouška, který ve svém věku již nemohl podstoupit kastraci, POPČU si nakonec od nás odvezla moje švagrová, u níž žije spokojeně dodnes.

Tereza je člověk, který se aktivně stará o opuštěná, týraná a nemocná zvířata a až do února letošního roku komplet vše hradila z vlastní kapsy.  Je poněkud svérázná, ale znáte-li ji a sledujete její práci okolo zubožených zvířat, tak víte, že v sobě skrývá hlubokou něhu. S jejím jménem je spojena celá řada zvířecích osudů a příběhů.  Od února 2017 Tereza založila azyl Destiny Paws, který spadá pod Pet Heroes, z.s.  

popi 


VÍC NEŽ DEVĚT ŽIVOTŮ

čtvrtek, 02 březen 2017 15:17
PÁR SLOV ÚVODEM

Devět životů je spolu s Pet Heroes (původně Beky) prvním „útulkem“, se kterým začala Cat-mania osobně a dlouhodobě spolupracovat, a proto přinášíme první útulkovou reportáž právě z něj. Když se řekne Devět životů, první, co mě napadne, je: organizace na pomoc kočkám, ve které se kloubí rozum s láskou a obětavostí. Když devět životů, tak zkouším najít devět slov, kterými bych popsala činnost lidí, kteří se rozhodli svůj čas věnovat péči o opuštěné kočky, a jsou to: obětavost, péče, rozum, práce, láska, transparentnost, zodpovědnost, koncept, lidskost.devítky

CAT WORLD - POMOC PRO KOČKY V NOUZI

neděle, 26 únor 2017 18:56
V jednom z předchozích článků jsme nakoukli pod pokličku chovatelky britských koček, dnes bych vám ráda představila práci lidí, kteří se snaží pomáhat toulavým, opuštěným, zraněným a nemocným kočkám. Ptala jsem se Jany Beranové, jedné ze zakladatelek neziskové organizace na pomoc kočkám v nouzi Cat World z.s.

NEMOCI MOČOVÝCH CEST U KOČEK

čtvrtek, 23 únor 2017 12:11
Nemoci močových cest u koček je ve skupině velmi často diskutované téma a tato problematika je bohužel velmi častá. Přinášíme proto shrnutí nejzákladnějších informací, které by vám mohly pomoci se v této problematice zorientovat.

Praktický průvodce příznaky, přenosem, léčbou u virových, bakteriálních a parazitárních infekcí. Veškeré informace k těmto infekcím i podrobnosti o odběrech, cenách a léčbě naleznete na www.sevaronlab.cz.Máte nemocné zvíře, a navštívíte veterinárního lékaře, který vám doporučí odběry krve. Stanoví diagnozu a léčbu a dostanete do ruky papírek s výsledky, které jsou pro vás naprostá španělská vesnice – a vy prostě jenom chcete vědět, co které hodnoty znamenají. Zde vám alespoň trochu pomůžeme, jak se ve výsledcích vyznat, a jaké hodnoty jsou pro zvířata v normě.

BLECHY – JAK NA NĚ

čtvrtek, 16 únor 2017 12:46
O boji s blechami se vedou na internetu nekonečné diskuse. Pokusili jsme se shromáždit co nejvíce užitečných informací v boji s nimi. 

Strana 1 z 3