OSUDOVÉ TLAPKY PRO KAŽDÉHO (DEPOZITUM DESTINY PAWS)

03-03-2017
Terku Peřinovou jsem poznala před třemi lety, kdy jsem se ozvala na akutní výzvu, že se hledá domov pro morčecího kluka POPI nalezeného v popelnici na plast, který jenom náhodou unikl děsivé smrti. Pro morčíka jsem si přijela a potkala se tak se slečnou, která je dobrou duší opuštěných zvířat. Z morčecího kluka se nakonec vyklubala holka, a vzhledem k tomu, že jsme již doma měli morčecího starouška, který ve svém věku již nemohl podstoupit kastraci, POPČU si nakonec od nás odvezla moje švagrová, u níž žije spokojeně dodnes.

Tereza je člověk, který se aktivně stará o opuštěná, týraná a nemocná zvířata a až do února letošního roku komplet vše hradila z vlastní kapsy.  Je poněkud svérázná, ale znáte-li ji a sledujete její práci okolo zubožených zvířat, tak víte, že v sobě skrývá hlubokou něhu. S jejím jménem je spojena celá řada zvířecích osudů a příběhů.  Od února 2017 Tereza založila azyl Destiny Paws, který spadá pod Pet Heroes, z.s.  

popi 




Přečtěte si, co o své práci a o svých svěřencích napsala sama. A na závěr se můžete pokochat fotografiemi zvířat, které vypiplala.

Dobrý den, ráda bych Vám představila azyl Destiny Paws CZ aneb Tereza Teruru Peřinová oficiálně :)

https://m.facebook.com/profile.php?id=414183948922814

Kdybych měla prvotně představit sebe, tak jsem osoba, která miluje zvířata a kterou naplňuje jim pomáhat. Snažím se sbírat nové informace a vylepšovat svoji péči a nezamrznout pouze na jednom bodě. Dbám na výběr veterinářů, pokud se mi diagnostika nelíbí, jdu jinam. Snažím se, aby má ,,práce" měla smysl a primárně se snažím hledat danému zvířeti domov na míru tak, aby byl spokojen majitel i zvířátko. Na nové majitele kladu vyšší nároky, protože nový domov musí být lepší než ten dočasný :) Základem jdou adoptovaná zvířata kastrovaná (dospělí jedinci), čipovaná, odblešená, odčervená a kompletně vakcinovaná, na základě adopční smlouvy.

     dp5  dp26   dp3   dp9  dp21


Ve stejném duchu vznikl azyl Destiny Paws pod patronátem Pet Heroes z.s.  Rok 2016 byl pro mne natolik finančně náročný, že vyčerpal nejen veškeré moje finanční zdroje, ale část investovaných finančních prostředků budu splácet ještě letos. Bohužel nebylo možné, abych nadále krmivo a veterinu financovala pouze z vlastních zdrojů tak, jak tomu bylo doposud. Vím, že než se azyl Destiny Paws jako takový dostane do povědomí lidí, bude to chvíli trvat, ale začnu tím, že představím své bilancování roku 2016.

Počet umístěných psů: 4

Počet umístěných koček: 59

Počet umístěných ostatních zvířat: 8

Počet vrácení zvířat z adopce: 4

Počet ztracených zvířat v novém domově: 1 (Noir se stále hledá)

Počet zvířat, které stále hledají domov: 4 (Sírius, Mandarinka, Jája, Bucifál)

Počet zvířat, které čekají na odchod do nového domova: 2 (započítáni v umístěných)

Počet koček do bytu: 39

Počet koček k baráčku: 19 (z toho 3 s volným pohybem a zbytek za dozoru či s kšíry)

Takže skutečně nějaký ten čas již funguji :)

Filozofie Destiny Paws je taková, že každé tlapky mají svůj osudový domov a každý domov své osudové tlapky a Destiny Paws je tu od toho, aby tyto dvě cesty propojil v jednu. Z prostorových důvodů přijímám nejčastěji kočky, ale žádné zvíře, pokud mi to situace dovolí, není odmítnuto. Byli tu i psi, králíci, korely, andulky, potkani, morčata a naposledy jsme pomáhali čuníkovi :) Každý živý tvor má nárok na pomocnou ruku. Toto je má filozofie a snažím se, aby byl takto chápán i azyl Destiny Paws.

Kladu důraz na karanténu, testování, veterinární péči, socializaci do nového domova, kvalitní stravu a rodinný přístup vůči dočasným azylantům. Není problém, pokud se chtěl a chce někdo domluvit na návštěvě přijít osazenstvo po domluvě (chodím do práce)podrbkat.

Příběhů, o kterých bych mohla psát, jsou stovky. Od mého prvního kóliáka Lakyho, který ve mě zanechal stopu tak hlubokou, že jsem si to uvědomila až po jeho odchodu a od té doby velmi tíhnu ke kóliím, protože se staly mou rodinou, k Baemu, který svým obrovským srdcem prozařuje celý azyl a pomáhá s výchovou labilních jedinců a drobotiny a k Tucí, která svůj boj o život prohrála nikoli díky své vůli, ale protože operace přišla příliš pozdě. Nezažila jsem nikdy kočku s takovým odhodláním a jen si na ni vzpomenu, hořkne mi v krku. Každý jeden jedinec, který prošel mými dveřmi, si zaslouží být jmenován, každý něco přinesl a část něčeho s ním odešla.

Budu ráda za každý like stránce, podnět či připomínku. Děkuji všem, kteří mi kdy pomohli, pomáhají či pomůžou.

Tereza Peřinová

    dp2   dp4   dp8   dp10

      dp12    dp13    dp15    dp16

      dp20    dp25    dp27    dp18
    


Autor: Zuzana Goišová