Život v množírně

22-07-2016 Andrea Šenfeldrová
Ach jo, proč zrovna já? Proč jsem se musela narodit a žít? Mám hlad a je mi zima, není tu teplý, měkoučký a huňatý kožíšek, který by mě a moje 4 sourozence zahřál. Moje maminka nemá skoro žádné mléko, aby nám všem dala jídlo, protože ho sama nemá. Dostáváme všichni dohromady jednou denně malou misku rozmočeného chleba s granulemi.


Utéct nemůžu, klec, ve které jsem zavřena, mi to nedovolí. 

Pár týdnů uběhlo a klec, nám všem začíná být malá, sotva se sem maminka vejde. Co se to děje? Někdo otevírá klec, cítím, že mě berou chladné ruce a strkají do klece, hned vedle mé maminky. Proč mi to udělali? Proč mě berou od maminky? Slyším jí, jak smutně a žalostně mňouká a volá mě. 

Uběhl nějaký ten čas, co jsem sama. Moji maminku jsem už pár týdnů neslyšela. Hlad mě stále trápí, snad bude jídlo dnes, když nebylo 2 dny. Jak to asi vypadá, tam venku? Od jedné kočky, která je tu pár dní, jsem slyšela, že je tam teplo a spousta zelené trávy, ale to nikdy nepoznám, tak si o tom nechám zdát.

Teď je mi asi 9 měsíců a za pár hodin se mi narodí první koťátka. Proč, budou zase prožívat to samé co já? Třeba se dočkáme a dostaneme se ven. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět koťátek se mi narodilo. Jsou krásná, jsou to moje krásné dětičky, ale co vám dám jíst? Moc mléka nemám, musíte se i o ten trošek rozdělit. Vím, že máte hlad, já také.

Po 6 týdnech – klec se otevírá, dostaneme jídlo. Počkat, co to děláte s mými dětmi? Kam je nesete? Snažím se je bránit, sekám drápy a prskám a syčím a najednou na těle cítím kus dřeva, který mě tlačí ke straně klece. Neslyším je, chce se mi plakat, ale jsem tak unavená a slabá, že už nezvládnu žít. Usínám.

Hororové SCI-FI? Nikoli! Toto je krutá realita množíren. Záleží Vám na kočičkách a kocourcích a nechcete, aby takto trpěli? Chcete pomoci? Nekupujte si koťátko z množírny! Dokud bude poptávka a kočičky půjdou na „odbyt“ nikdy neklesne ani nabídka. Nekupujte koťátko z lítosti, nepodporujte množitele v jejich činnosti, tím že jim zaplatíte a zachráníte kočičku. Vy zachráníte jednu, ale oni namnoží 5 dalších. Pokud Vám není bližší adopce kočky z útulku a trváte na určitém, čistokrevném plemeni, vybírejte poctivě takové chovatele, kteří před Vámi nic nezatají, takové, kteří Vám otevřou práh svého domu a ukážou podmínky jejich odchovů. Bohužel, nestačí ani perfektní místo, vždy chtějte vidět matku i otce koťátka a jeho sourozence. Vybírejte chovatele, kteří jsou řádně registrováni a kteří před problémy nemohou utéct, kteří se musí držet v určitých mantinelech chování. Chtějte vidět veškeré zdravotní testy rodičů, nechte si vystavit rodokmen, který Vám může v případě výskytu genetické nemoci řádně ulehčit hledání původu a tím i varovat ostatní. Vždy si nechte ofotit veškerou dokumentaci a před samotným nákupem si ověřte pravost v registrech. Nikdy nekupujte koťátko na benzince a jiných anonymních místech! 


ZAMYSLEME SE A POMOZME TĚM MŇOUKAJÍCÍM DUŠIČKÁM! 

Pro web CAT-MANIA: Andrea Šenfeldrová